زمانه ای که حیوانات به حال آدمی می گیرند!

واقعا وحشتناکه.  این همه فاجعه دردناکه. هرکجای دنیا که اتفاق بیافته وحشتناکه! مخصوصا وقتی  که انسانهای کشته شده فقط تبدیل به یکسری آمار و ارقام  نوشته بر روی کاغذ می شوند که هر روز همه خبرگزاری ها با بی تفاوتی بالا رفتنشان را گزارش می دهند.

پیداکردن پاسخگو هم فکر نمی کنم برای کسی که کمی دقت نظر داشته باشد، سخت باشد. فقط کافیست دستکم  برای یک لحظه فرا مذهبی و فرا نژادی  و فقط انسانی به این قضیه نگاه کنیم. آماری که منابع رسمی غیر ایرانی هر روز اعلام می کنند خود گویای همه چیزهستند.

حدود 1300 فلسطینی طی این 22 روز گذشته کشته شدند که حدود 200 نفرشان فقط کودک بودند در حالیکه کل امار کشته های اسراییل که همه سرباز بودند به 55 نفر نمی رسد.

حتی خانه ای در اسراییل تخریب نشده در حالیکه  بخش عمده ای از خانه ها، بیمارستان ها و حتی پناهگاه های آوارگان تحت پوشش سازمان ملل تخریب شده اند.

کجای دنیا بمباران بیمارستان ها جاییکه  کلی انسان ناتوان و زخمی  مستقر هستند از نظر عقلی و انسانی عملی موجه محسوب می شود؟! صحنه ها ی تکان دهنده کودکان سوخته و متلاشی شده را با چه آیین ،مذهب و تفکری می شود توجیه کرد؟!

اصلا بگوییم حماس مقصر است -که البته به نظر من  آنچه حماس مثلا به سمت اسراییل پرتاب می کند خلال دندان های نورانی بیش نیست- اما این همه وحشیگری که حتی اشک را به چشم حیوانات هم می آورد قابل توجیه است؟!؟!؟

بد زمانه ای است! زمانه ای که حیوان هم به حال آدمی زاده ،های های می گرید!

 

/ 0 نظر / 26 بازدید